Schiedel ICS | Sambor

Schiedel ICS

Izolowany, dwuścienny system kominowy Schiedel ICS to nowoczesne rozwiązanie w technice odprowadzania spalin, gwarantujące spełnienie wszelkich wymogów bezpieczeństwa.

Znajduje zastosowanie w budynkach nowo powstających oraz remontowanych; w budownictwie mieszkaniowym, jak i w obiektach przemysłowych.

Schiedel ICS to produkt o optymalnych właściwościach użytkowych, wygodny w zastosowaniu o wysokiej jakości wykonania i estetycznym wyglądzie.

Zakres średnic od 80 do 700 mm zapewnia wszechstronność zastosowania.System kominowy Schiedel ICS jest przeznaczony do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków. Służy do odprowadzania spalin z urządzeń opalanych wszystkimi rodzajami paliw. Pracuje w trybie nadciśnienia* (paliwa olejowe i gazowe) lub podciśnienia (paliwa stałe, olejowe i gazowe).

Konstrukcja tego systemu składa się z wewnętrznej rury wykonanej ze stali kwasoodpornej 1.4404, przestrzeni międzyściennej wypełnionej wełną mineralną Superwool o grubości 25 mm (opcjonalnie 50 mm) oraz płaszcza zewnętrznego ze stali nierdzewnej 1.4301. Jego głównym zadaniem jest przejmowanie obciążeń statycznych.

Połączenia kielichowe poszczególnych elementów systemu Schiedel ICS gwarantują szczelność systemu oraz umożliwiają szybki i bezproblemowy montaż.